Stypendium Ministra Edukacji i Nauki za Znaczące Osiągnięcia na Rok Akademicki 2024/2025

Uprzejmie informujemy, że w okresie od 1 października do 25 października 2024 r. można składać wnioski o stypendium Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2024/2025.

Informacja dotycząca składania wniosków

Zamiar złożenia wniosku należy składać w pokoju 207A, u p. Justyna Fiwek-Wojtczak, do 23 października.

Kto może złożyć wniosek?

Wniosek może złożyć wyłącznie Rektor Uczelni lub osoba przez niego upoważniona.

Jak składać wnioski?

Wnioski należy składać wyłącznie przez system ZSUN/OSF (Zintegrowany System Usług dla Nauki Obsługa Strumieni Finansowania). Moduł składania wniosków będzie dostępny w systemie OSF od 1 października 2024 r. od godziny 8:00.
Wnioski przesłane inną drogą (np. pocztą tradycyjną lub przez platformę ePUAP) nie będą rozpatrywane. Ostateczny termin składania wniosków to 25 października 2024 r., po tej dacie system automatycznie zakończy nabór.

Kto może otrzymać stypendium?

Stypendium Ministra może zostać przyznane studentowi, który wykazuje się:

• znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi związanymi ze studiami,
  • znaczącymi osiągnięciami sportowymi.

Student musi spełniać następujące warunki:

1. W poprzednim roku akademickim (2023/2024) zaliczył rok studiów.
  2. Uzyskał wpis na kolejny rok studiów w roku akademickim 2024/2025.

Wyjątkiem są studenci, którzy w 2024 r. rozpoczęli studia drugiego stopnia – mogą oni ubiegać się o stypendium, nawet jeśli nie ukończyli poprzedniego roku akademickiego na danym kierunku.

Warunki wykluczające przyznanie stypendium

Stypendium Ministra nie przysługuje studentowi, który:

• posiada już tytuł magistra, magistra inżyniera lub równorzędny,
  • ma tytuł licencjata lub inżyniera i ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia,
  • przekroczył łączny okres 12 semestrów studiów (z wyjątkami dla dłuższych programów, jak jednolite studia magisterskie).

Szczegółowe warunki i przepisy regulujące stypendia ministra znajdują się w:

• ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2022 r. poz. 574, z późn. zm.),
  • rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 1 kwietnia 2019 r.

Weryfikacja spełnienia warunków odbywa się za pośrednictwem systemu POL-on.

Dodatkowe informacje

Szczegółowe informacje na temat procedury składania wniosku oraz wymaganych dokumentów są dostępne na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zapraszamy do składania wniosków!