Setki uczniów na Pikniku Naukowym „Tajemnice światła: od gwiazd do światłowodów”

Na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego, 29. maja, odbył się fascynujący Piknik Naukowy pod hasłem „Tajemnice światła: od gwiazd do światłowodów”. Wydarzenie przyciągnęło ponad 300 uczniów i nauczycieli z regionu łódzkiego.

Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w serii wykładów prowadzonych przez naszych wybitnych naukowców, takich jak:

• „Historia światła” z dr. hab. Andrzejem Śmiałkowskim, prof. UŁ
  • „Źródła światła” z dr. hab. Adamem Busiakiewiczem, prof. UŁ
  • „Oswajamy światło” z dr. Jerzym Ledzionem

Ponadto, przez cały czas trwania pikniku, w holu przed Dużą Aulą odbywały się atrakcyjne pokazy z fizyki i informatyki. Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (PTMA) przygotował niezwykłe pokazy astronomiczne, w tym obserwacje tarczy Słońca za pomocą teleskopów wyposażonych w filtry H-alfa oraz warsztaty astrofotograficzne.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i aktywne zaangażowanie. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie zgłębiać tajemnice światła i mamy nadzieję na kolejne takie spotkania w przyszłości!

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!