Nagroda główna dla projektu "GigaHorns Sensing" w Konkursie EkSoc StartUp!

Z radością informujemy, że nasi studenci zdobyli nagrodę główną w V edycji Konkursu EkSoc StartUp za projekt "GigaHorns Sensing"!

Gala finałowa konkursu przyniosła niezwykłe osiągnięcia dla zespołu w składzie:

• Maciej Ślot – doktorant z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego
  • Maksymilian Bartosik – student z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego
  • Sebastian Górecki – Łukasiewicz - Łódzki Instytut Technologiczny
  • Piotr Kałuża – ING Polska

Projekt "GigaHorns Sensing" to innowacyjny czujnik mikrofalowy, zintegrowany z drukarką 3D, który pozwala na wykrywanie niewidocznych dla oka defektów w wydrukach już na etapie produkcji. Wykorzystanie fal radiowych do weryfikacji błędów w druku 3D to przełomowe rozwiązanie, które może znaleźć szerokie zastosowanie w przemyśle.

Zespół zdobył nagrodę główną w rekordowej kwocie 30 000 PLN, co jest najwyższą nagrodą w historii konkursu. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni z naszych studentów oraz mentorów za ich ciężką pracę i innowacyjne podejście.

Życzymy dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że jeszcze o Was usłyszymy!