Zajęcia były prowadzone przez Joannę Wójtowicz - doktorantkę II roku Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UŁ. W ramach projektu odbyły się cztery inspirujące wykłady połączone z wizytami w planetarium EC1. Studenci zgłębiali tajemnice Ziemi i Układu Słonecznego, odkrywali fascynujące właściwości Słońca, poznawali cykl życia gwiazd oraz sekrety galaktyk i kosmologii. Zajęcia były wzbogacone o pokazy filmowe i animacje pod kopułą planetarium, co sprawiło, że zdobyta wiedza nabrała nowego wymiaru.
Ze względu na wyjątkowy charakter projektu, który był realizowany jako program pilotażowy, informację o nim publikujemy dopiero teraz. Cieszymy się, że możemy podzielić się tym doświadczeniem i mamy nadzieję na kontynuację tej inspirującej inicjatywy w przyszłości.
Relacje z poszczególnych spotkań będą publikowane w kolejnych dniach – zachęcamy do śledzenia!
Jednocześnie serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz Planetarium EC1! Już dzisiaj informujemy o nadchodzących atrakcjach:
- 27 i 28 grudnia – specjalne pokazy muzyczne w Planetarium EC1 o godz. 18:30, które odkryją przed Wami tajemnice kosmosu w spektakularny sposób.
- 4-5 stycznia 2025 – świętujemy Urodziny Centrum Nauki i Techniki oraz Planetarium EC1, pełne naukowych emocji i ciekawych warsztatów.
Nie przegapcie tych wyjątkowych wydarzeń – rezerwujcie czas na niezapomniane chwile w EC1!