06.05.2025, godz. 10.00 – 11.00 - Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych
Prelekcja pt.: „Perspektywa, której nie widać – spotkanie z codziennością osób z niepełnosprawnością wzroku”.
Prelekcja połączona z doświadczaniem niepełnosprawności. Udział w prelekcji możliwy wyłącznie w goglach symulujących różne wady wzroku (gogle zapewnia CWiD).
Zapisy: cwid@uni.lodz.pl
20.05.2025, godz. 13.00 – 15.00
"Przeciwko chronicznemu zmęczeniu w miejscu pracy" - warsztat relaksacji
- na zajęciach proponujemy szereg sposobów na relaksację, które można wykorzystać niemal w każdych warunkach,
- ćwiczymy takie sposoby redukcji napięcia psychofizycznego jak: techniki oddechowe, elementy treningu redukcji stresu opartego na uważności, progresywna relaksacja mięśni wg Jacobsona, relaks za pomocą autosugestii wg Schultza, wizualizacje.
Zapisy: cwid@uni.lodz.pl
27.05.2025, godz. 13.00 – 15.00
Grupa samorozwojowa dla os. pracowniczych chcących wymienić się doświadczeniami w pracy z osobami neuroróżnorodnymi (case study).
Grupa samorozwojowa to przestrzeń do dyskusji, wymiany doświadczeń, wzbogacania własnego warsztatu pracy. To cykl spotkań, których celem jest wzajemne wsparcie. Grupa dedykowana jest w szczególności tym osobom, które:
- doświadczają trudności w pracy ze studentami z niepełnosprawnościami/ ze szczególnymi potrzebami,
- chcą dzielić się swoimi doświadczeniami i tzw. dobrymi praktykami w zakresie pracy z osobami ze szczególnymi potrzebami,
- szukają miejsca, gdzie mogą wspólnie zastanowić się nad konkretnymi sytuacjami i rozwiązaniami,
- chcą spojrzeć z innej perspektywy na swoją trudność.
Jaka tematyka będzie poruszana?
- na spotkaniu pracujemy nad minimum jednym ze zgłoszonych problemów (case study). Podczas najbliższego spotkania tematem głównym będzie praca ze studentami …
- grupę prowadzą pracowniczki CWiD.
Działania realizowane są stacjonarnie w kameralnych grupach, ul. Pomorska 152 i prowadzone są przez pracowników CWiD.
Zapisy: cwid@uni.lodz.pl
Dodatkowo proponujemy
- Indywidualne wsparcie edukacyjne dla nauczycieli/nauczycielek/osób nauczających doświadczających trudności w komunikacji ze studentami z niepełnosprawnościami lub/i szczególnymi potrzebami.
- Wsparcie psychologiczne dla pracowników/pracowniczek/osób pracujących w UŁ przeżywających trudności emocjonalne w pracy z osobami z niepełnosprawnościami lub szczególnymi potrzebami.
Dostępność
Szczególne potrzeby związane z dostosowaniem zajęć z powodu niepełnosprawności/ szczególnych potrzeb prosimy zgłaszać przy zapisie.