Nanotechnology
(w języku angielskim)
studia stacjonarne I stopnia
Studia I stopnia – kierunek Nanotechnology – są 3-letnimi studiami o profilu ogólnoakademickim, prowadzonymi przez WFiIS wspólnie z Wydziałem Chemii UŁ. Studia stanowią autonomiczną formę akademickich studiów I stopnia kończących się uzyskaniem tytułu licencjata.
Celem studiów na kierunku Nanotechnology jest wykształcenie specjalistów posiadających wszechstronną wiedzę w zakresie dyscyplin naukowych oraz technologii związanych z nanoświatem i nanostrukturami.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studia prowadzone są w całości w języku angielskim. W trakcie studiów studenci uzyskują wiedzę z zakresu fizyki, chemii oraz warstw powierzchniowych i nanostruktur. Program studiów zakłada pracę w laboratoriach chemicznych i fizycznych oraz możliwość wytworzenia samodzielnie nanomateriału i poddania go analizie.
Studenci poznają metody charakteryzacji nanomateriałów i pogłębiają swoją wiedzę w zakresie matematyki, chemii organicznej, biochemii, termodynamiki i elektroniki. Studia dostarczają informacji o kluczowych materiałach jak półprzewodniki, a także wiedzę o ekonomicznych aspektach nanotechnologii i ochronie praw własności. Uczestnictwo w intensywnym kursie programowania umożliwia korzystanie z nowoczesnych narzędzi modelowania i charakteryzacji nanostruktur.
Adresaci kierunku
Kierunek adresowany jest do osób gotowych kształcić się i otrzymywać wiedzę dotyczącą przedmiotów ścisłych. Od kandydatów oczekuje się otwartości na pracę zespołową, zdolności do uczestniczenia i prowadzenia projektów badawczych oraz prac laboratoryjnych oraz postawy systematyczności i uporządkowanych sposobów pozyskiwania i przetwarzania danych i informacji.
Kandydaci na studia powinni ponadto wykazywać zainteresowanie naukami matematyczno-przyrodniczymi oraz zjawiskami i procesami z nimi związanymi.
Możliwości zatrudnienia
Absolwenci studiów nanotechnologii znajdują zatrudnienie w branżach zajmujących się rozwijaniem nowych technologii bazujących na nanomateriałach, w szczególności w przemysłach: elektronicznym, farmaceutycznym, chemicznym i kosmetycznym. Ze względu na swoje kompetencje i kompleksowe wykształcenie stają się specjalistami poszukiwanymi przez laboratoria czy instytuty badawcze.
Więcej informacji znajdziesz na: