Informatyka
studia niestacjonarne I stopnia
Studia inżynierskie – kierunek informatyka – na WFiIS UŁ są 3,5-letnimi studiami o profilu praktycznym. Stanowią autonomiczną formę akademickich studiów I stopnia kończących się uzyskaniem tytułu inżyniera.
Celem studiów na kierunku Informatyka jest wykształcenie specjalistów w zakresie oprogramowania, aplikacji internetowych oraz aplikacji dla systemów mobilnych, administratorów i serwisantów średnich systemów bazodanowych oraz sieci i systemów komputerowych.
Zdobywana wiedza i umiejętności
W trakcie studiów student nabywa wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania aplikacji i platform mobilnych, poznaje możliwości i techniki programowania wysokiego i niskiego poziomu, projektowania i administrowania bazami danych oraz sieci komputerowych.
Dyplom inżyniera stawia absolwenta w korzystnej sytuacji przy poszukiwaniu zatrudnienia. Plan studiów oraz programy poszczególnych przedmiotów ułożone zostały w ten sposób, aby absolwent nabył wiedzę i umiejętności nie tylko w zakresie minimum programowego, ale także znacznie ją pogłębił w ramach oferowanych programów zajęć opcjonalnych, ze szczególnym naciskiem na umiejętności praktyczne.
Specjalizacje:
- systemy i aplikacje mobilne,
- algorytmy i programowanie,
- bazy danych i aplikacje internetowe,
- administracja sieciami i systemami informatycznymi.
Adresaci kierunku
Kierunek adresowany jest do osób gotowych kształcić się i otrzymywać wiedzę dotyczącą przedmiotów ścisłych, w tym matematyki, fizyki oraz informatyki. Od kandydatów oczekuje się otwartości na pracę zespołową, zdolności do prowadzenia zarówno analizy jak i syntezy zdobytej wiedzy oraz systematyczności i uporządkowanych sposobów pozyskiwania i przetwarzania danych i informacji.
Możliwości zatrudnienia
Absolwenci studiów inżynierskich znajdują zatrudnienie we wszelkich jednostkach wykorzystujących technologie informatyczne na średnim poziomie, w szczególności mogą pracować jako twórcy oprogramowania i grafiki w systemach pomiarowych, twórcy aplikacji internetowych oraz aplikacji dla systemów mobilnych, jako twórcy, administratorzy i serwisanci średnich systemów bazodanowych oraz sieci i systemów komputerowych ze znajomością: elektroniki cyfrowej, systemów wbudowanych i sterowania komputerowego.
Więcej informacji znajdziesz na: